Bydlíte v rodinném domě? Vchodovým dveřím věnujte zvýšenou pozornost Bydlení

Záleží vám na soukromí a bezpečí vaší rodiny? Pak se pořádně zamyslete při výběru vchodových dveří. Budou velmi důležité pro to, aby váš rodinný dům byl chráněn před zloději, nepřízní počasí, hlukem z ulice i při případném požáru.

Bydlíte v rodinném domě_1

Co musí mít kvalitní vstupní dveře

Především by vstupní dveře měly být vyrobeny kvalitním výrobcem a jejich vlastnosti by měly odpovídat minimálně 3. bezpečnostní třídě (nejvyšší třída je 5). Bezpečnostní třídy se liší například počtem jisticích bodů, které kotví dveře do zárubně nebo podlahy.

Také by dveře měly mít odpovídající protipožární odolnost, která určuje, jak dlouho vydrží dveře bránit šíření požáru. Co se týče hluku, je dobré se zajímat také o to, jakou mají dveře zvukovou odolnost, a to především pokud žijete na hlučnější ulici. Tento údaj je vyjádřen v decibelech.

Nezapomeňte také na to, že vložka, kování a zárubně musí být minimálně ve stejné bezpečnostní třídě, jako jsou samotné dveře. Jen tak budou dveře plnit svou funkci.

Čím můžete své dveře vylepšit

Vchodové dveře mohou nejen chránit bezpečí vaší rodiny, ale také krásně doplňovat váš interiér. Můžete si zvolit jiný design zvenčí a zevnitř tak, aby dveře zvenčí ladily s fasádou vašeho rodinného domu a zevnitř s chodbičkou, která je za dveřmi. Nezáleží ale jen na designu, dveře se vyrábí z různých materiálů, které poskytují různé vlastnosti.

Zároveň v nabídkách výrobců bezpečnostních dveří najdeme spoustu užitečného příslušenství, které oceníte například ve chvílích, kdy necháte děti samy doma. Takovým příslušenstvím může být kukátko, bezpečnostní řetízek, jisticí bod do podlahy nebo bezpečnostní páka. Své dveře dokonce můžete vybavit systémem SMART, který umožňuje dveře propojit s vaším chytrým telefonem.

Nezapomeňte, že pokud zvolíte kvalitního výrobce dveří, můžete spoustu starostí spojených s výběrem pustit z hlavy. Stačí si ujasnit, jaké rozměry a jaký vzhled by vaše dveře měly mít, kolik do nich chcete investovat a jak s nimi chcete pracovat. Odborníci v showroomu nebo na prodejně vám poté vysvětlí potřebné parametry a poradí vám, jaké dveře vám budou nejlépe vyhovovat.