Chcete šetřit? Tak tisknete levně Ostatní

Snažíte se kočírovat rodinný rozpočet? Ne vždy je to tak jednoduché, jak si myslíte.

Pokud máte děti, a ty již studují, náklady se zvyšují. I proto, že potřebují peníze na:

  • Cestování a ubytování
  • Stravování
  • Učebnice

Také nezapomínejte na to, že mají mnoho úkolů, které je nutné zpracovávat na počítači a tisknout. Stovky stránek měsíčně také mohou něco stát. Jak cenu snížit? Podívejte se na naše rady.

Kupujte levné náplně

První rada je celkem samozřejmá. Roli hraje především to, kolik stojí konkrétní náplň v tiskárně. Čím je její cena nižší, tím lépe. Můžete si tak pořídit buď takzvané alternativní náplně, které patří k cenově nejdostupnějším, nebo můžete koupit i variantu druhou. A tou jsou levné originální tonery. Najít je za nejlepší cenu není zase až tak velký problém. Stačí znát konkrétní ty a poté si porovnat ceny. V pohodlí domova, a to online.

Čím větší kapacita, tím lépe

Každá náplň do tiskárny se skládá ze svého obalu a samotné vnitřní náplně. Tedy inkoustu, nebo prášku. Při snaze snížit náklady na tisk je vhodné vybírat ty s největší kapacitou. Proč? Jelikož se vyplatí nejvíce. Příkladem může být třeba toner Q2612A. Pokud se podíváme na jeho specifikaci, tak s ním vytisknete 2 000stránek. Když to přepočteme na jeho cenu, tak vás jedna vytištěná stránka bude stát okolo desetníku. A takový přepočet si udělejte u každé kupované náplně a poté zvolte tu, která vyjde nejlépe.

Máte správně nastavenou tiskárnu?

Pokud tisknete fotografie, je určitě třeba mít nastavenu kvalitu nejlepší. U věcí běžných, jako jsou různé referáty a seminární práce, plně postačí kvalita označovaná jako koncept. Texty budou bez problémů čitelné a tiskárna na ně využije jenom minimum náplně. I to je cesta, jak se dají náklady na tisk zajímavě snížit. A jak tiskárnu nastavit? Prostřednictvím nainstalovaného softwaru ve vašem počítači.

Foto: Pixabay.com