Chorvatsko – Umag Cestování, Hobby & Volný čas

Umag je staré přímořské lázeňské středisko, které se nachází v severní části západoistrijského přímoří. Umag má velmi úrodné okolí, hlavní plodinou je vinná réva. Najdete zde také největší vinné sklepy v Istrii.

umag
ilustrační foto: pixabay.com – pero

Historie
Umag sahá svou historií až do dob římských. Součástí Chorvatska se Umag stal až r. 1953. Staré město nemá významnější stavební památky, dochovaly se pouze zbytky hradebních zdí a věží. Toto město je však zajímavé svou dochovanou středověkou urbanistickou strukturou a polohou. Zajímavou památkou zde je galerie Dante Marina Cettina.

Koupání
Naleznete zde většinu typické istrijské pláže. Jsou zde i uměle vytvořené zátoky s krásnými pískovými a oblázkovými plážemi, jako například Sella Ronda.

Nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění: http://www.ervpojistovna.cz/cs/cestovni-pojisteni

Zábava
V průběhu celého roku zde můžete navštívit spoustu festivalů. Mezi nejznámější patří např. Mezinárodní festival komorních divadel či Mezinárodní literární sympozium. Dále zde můžete navštívit např. Veletrh květin na mořském pobřeží či oslavy prvního máje.

Kultura
Pro milovníky tance a volné zábavy je zde připravena škála pobavení v diskotékových klubech, nočních klubech, kasínech či v romantických vinných sklípcích.

Výlety do okolí
Můžete se zde seznamovat se zdejším způsobem života, s vnitrozemskou architekturou nebo můžete poznávat další pobřežní historická města.

město Poreč. Toto město má bohatou turistickou tradici. Najdete zde např. Eufraziovu baziliku, která je zapsána na seznamu UNESCO.

město Rovinj. Toto romantické město má bohatou historii. Najznámější památkou je kostel sv. Eufenije.

město Pula. Toto antické město mábohaté kulturní dědictví. Nejdete zde pulský amfiteátr, kde se dříve konaly gladiátorské souboje.

město Buzet. Vnitrozemské město, kterému se přezdívá město lanýžů.

město Motovun. Vnitrozemské město, kde najdete hradby ve tvaru prstenu.

Národní park Brijuni. Je to souostroví, které se nachází na jihozápadní straně Istrie. Dpraví vás zde loď, která vyplouvá z města Fařana.