Čím je dobré vybavit okna před začátkem jara a léta? Bydlení, Nemovitosti, stavba

Příchod teplého a slunečného počasí je jistě tím, co si většina českých rodin už dlouho přeje a vypadá to, že se snad už konečně dočkáme. Vyšší venkovní teploty, větší sluneční žár ale nemusí být jen příjemné, ale také obtěžující. Před příchodem toho pravého teplého jara a léta byste se měli nejprve připravit. V dnešním článku se zaměříme především na okna v domácnostech. Čím by měla být vybavena?

okna
ilustrační foto: byvatmoderne.cz

Začneme kvalitním stíněním

Slunko pronikající do interiéru má pozitivní i negativní vlivy. Pomáhá osvětlit domácnost, dokáže naladit pozitivní atmosféru a zvyšuje teplotu v jednotlivých místnostech. Je ale také zapotřebí, abyste dokázali slunku i zabránit v průniku do místnosti. Velké světlo bývá nepříjemné a při vyšších teplotách napomáhá k nepříjemnému přehřívání interiéru. Dostatek stínu zajistí rolety, které jsou v současnosti velmi často využívaným řešením. Především proto, že dokáží efektivně zabránit v přístupu slunečních paprsků do interiéru a také jsou nabízeny v mnoha variacích a z různých materiálů. Při správném výběru skvěle ladí s ostatním vybavením.

Nezapomenout ani na hmyz

Komáři, mouchy, moli, vosy, včely a jiný hmyz do domácností prostě nepatří. Jestli je ani vy v domácnosti nechcete, tak si pořiďte sítě na okna proti otravnému hmyzu. Sítě se dají jednoduše montovat nejen do nově realizovaných oken, ale i do oken stávajících. U specializovaných prodejců jsou na výběr různé modely a velikosti sítí.

Jak ještě zvýšit komfort domácnosti? Zvukovou izolací!

Zvuková izolace se na okna nedá nainstalovat dodatečně. Okna musí být nová a dostatečně kvalitní, aby dokázala hluk tlumit. Ale dodatečně odhlučněné mohou být jiné části interiéru, což ještě více zvýší komfort při jeho využívání. Moderní způsoby odhlučnění interiéru už nevyužívají obrovské izolační desky, ale podstatně menší druhy, ale ještě s vyšší účinností a hustotou. Jak má vypadat moderní zvuková izolace se můžete dozvědět na tomto odkazu.