Co je důležité zvážit před pořízením tiskárny „na doma“ Bydlení

Uvažujete o nové tiskárně do domácnosti či malé kanceláře? Porovnáváte ceny jednotlivých modelů? Zaměřte se spíše na provozní náklady tiskáren, to znamená spotřebu barvy a ceny barevných náplní.

ilustrační foto: Pixabay.com – TeroVesalainen

Pokud nemíníte doma tisknout fotografie, případně vytvářet jiné náročnější projekty, a rozhlížíte se mezi tiskárnami v cenové kategorii 1 500 Kč až 2 000 Kč, neshledáte mezi nimi větší rozdíly. Připlácí se obvykle za značku, rychlejší tisk s větším rozlišením a výkonnost tiskárny v rámci měsíce. Většinu z těchto parametrů běžná domácnost stejně nevyužije.

Důležité je však zmapování provozních nákladů jednotlivých tiskáren v cenové kategorii do 5 000 Kč. Zde už naleznete výrazné rozdíly – jak ve spotřebě barvy, tak v ceně barevné náplně. V této souvislosti je přínosná i volba tiskárny s oddělenými barevnými náplněmi, která má pro každou barvu zvláštní cartridge, takže doplňujete jen barvy, které dojdou.

Jak dosáhnout úsporného tisku?

Hospodárnost nové tiskárny můžete posoudit už při jejím nákupu. Vyhledejte si ceny náplní v e-shopu Tisknulevne.cz. Tamtéž si spočítejte, na kolik peněz přijde tisknutí u příslušné tiskárny. Popisky náplní zahrnují výtěžnost měřenou tiskem 1 strany formátu A4 při 5% pokrytí. Samozřejmě platí, že čím více stránek dokáže tiskárna vytisknout s použitím příslušné náplně, tím lépe.

Možná jste chtěli ušetřit tím, že budete plnit prázdné cartridge injekčně. To je však velmi rizikové – můžete poškodit tiskárnu, vylít barvu, zhoršit kvalitu tisku a snížit výtěžnost náplně. Raději zjistěte, jaké výhody Vám nabízejí alternativní náplně do tiskáren – „neoriginální“ náplně zastřešené značkou jednotlivých prodejců.

U tiskárny je klíčová cena a dostupnost spotřebního materiálu

Internetový portál Tisknulevne.cz u svých alternativních náplní zaručuje 60% úsporu v porovnání s originální náplní, kvalitu tisku a výtěžnost cartridge srovnatelnou s originální náplní, 98% spolehlivost, pojištění proti poškození tiskárny, okamžité vyřízení případné reklamace a bezplatnou telefonickou podporu.

Pokud Vás alternativní náplně Tisknulevne.cz zaujaly, spočítejte si náklady na tisknutí u jednotlivých tiskáren rovnou s použitím pořizovací ceny alternativní náplně (namísto pořizovací ceny originální náplně).

A vybíráte-li tiskárnu v zahraničním e-shopu, ověřte si dostupnost originálních i alternativních cartridge/tonerů v České republice, abyste je následně nemuseli shánět opět v zahraničí a předražené.