Co vědět před rekonstrukcí koupelny Bydlení, Interiéry

Čeká vás přestavba koupelny? Než se s kladivem pustíte do prvního bourání, dobře si rozmyslete nové rozvržení nové koupelny, zda máte nakoupený všechen potřebný materiál a nezapomeňte upozornit sousedy na možný hluk. To v případě, že bydlíte v panelovém domě.


ilustrační foto: Pixabay.com – ErikaWittlieb

Než dojde na bourání

Vše zřejmě začíná nějakým náčrtkem, jak by měla nová koupelna vypadat, co se musí zbourat a naopak, kde něco přibude. Na to navazuje i umístění koupelnového nábytku a příslušenství. Dobře promyslete, kde bude namontovaná vana, umyvadlo, sprchový kout, apod. Představu byste měli mít i o obkladech. Vybírejte nejlépe světlější barvy, které koupelnu opticky zvětší. Podlaha by měla být z neklouzavého povchu, aby vám nehrozilo uklouznutí. Vyzkoušet můžete i protiskluzové podložky.

Rady a tipy do nové koupelny

Pokud nemáte v koupelně okno, kvůli odvětrávání páry doporučujeme pořídit ventilátor. Zamezíte tak možné tvorbě plísně. Na problematiku vlhkosti navazuje i koupelnový nábytek. Měl by být takový, který vydrží teplotní výkyvy. Levnějším kouskům se proto obloukem vyhněte.

Líbí se vám sprchové boxy? V koupelně by se jeden takový hezky ujmul. Kdo je zastáncem rychlého osprchování, je pro něj jako stvořený. Nezapomeňte hlavně na sprchové dveře. Naopak, milovníkům ležení v teplé vodě zase doporučujeme nějakou pěknou luxusní vanu. V jejím případě nic nezkazíte tím, když k ní zakoupíte vanové zástěny.

A co by ještě v koupelně nemělo chybět? Zcela určitě zrcadlo a stejně tak topení v podobě vyhřívaných žebříků. Mokré ručníky a osušky se přece musí někde dát oschnout. Takže, dole ve vestibulu panelového domu napište pro obyvatele ohlášku, že budete provádět rekonstrukci koupelny, pak už vezměte kladivo do ruky a hurá na to.