Halloweenský večírek pro děti Bydlení, Miminka a děti, Rodina

V posledních letech získává své příznivce původně americký svátek Halloween i u nás. Dříve sporadické večírky v maskách jsou dnes již každoroční záležitostí a dýně nesmí chybět v žádném supermarketu ani stánku se zeleninou. Co k nám ještě nedorazilo je tradiční americké koledování. Pro děti tak zůstává tento svátek ve znamení dlabání dýní a vystřihování netopýřích siluet do oken. Co ale tentokrát myslet právě na ty nejmenší? Uspořádejte pro své děti ten pravý halloweenský večírek. Poradíme vám, jak na to!

Vyrobte pozvánky

Chcete-li pojmout večírek skutečně stylově, neměli byste zapomenout na pozvánky. Můžete je se svými dětmi vyrobit ručně podle jednoduché šablony, kterou najdete na internetu. Náklady na takové pozvánky jsou minimální, chce to jen počítat s tím, že vám to nějaký ten čas zabere. Pozvánky by měly doručit děti samy, ale nic nezkazíte tím, když se předem domluvíte s rodiči pozvaných.

Tip! Zkuste vyrobit pozvánky s nalepovacími pohyblivými očičky. Nejsou drahé a posunou vaše pozvánky na další úroveň! Navíc práce s nimi je neuvěřitelně snadná.

Připravte občerstvení

Na takový pořádný halloweenský raut nemusíte být žádný šéfkuchař, stačí pár vtipných nápadů, ať už to budou preclíky v obarvené čokoládě jako dýně, nebo jednoduché malé mumie z párků a listového těsta, vaše strašidýlka budou mít určitě radost! Velkou službu vám prokážou vykrajovátka s duchařskou tematikou, která vykouzlí z každé jednohubky malé strašidlo. Pokud je u vás doma oblíbené pečení můžete si vyhrát se zdobením sladkých cupcakes. No a pokud nejste příznivcem kreativní kuchyně, určitě nic nezkazíte papírovým nádobím se strašidelnými motivy, které snadno pořídíte na internetu, nebo i v supermarketu.

Tip! Vyzkoušejte malé dýňové koláčky , budou chutnat i vám!

Nezapomeňte na výzdobu

Ať už budete zdobit pokoj, obývák, nebo třeba zahradu, určitě zapojte děti! Můžete vyrobit jednoduché girlandy z netopýřích siluet, pavučiny z provázků, aranžmá z dýní, kaštanů a zlatého listí, a tak dále. Opět internet je plný inspirace! Spoustu nápadů můžete najít například na stránce pinterest.com. Poradit se můžete také s vaší třídní učitelkou, každá má v zásobě spoustu šablon nebo vám poradí, kde je najít.

Halloween je o strašidlech, strašidelná zábava proto nesmí chybět!

Ještě důležitější než parádní výzdoba a jídlo je zábava. Nudící se děti je asi to nejhorší, na co může člověk doma narazit, natožpak na večírku. Při plánování aktivit můžete sáhnout po osvědčených klasikách, jako je tvořící koutek nebo hra twister, nebo můžete vymyslet vlastní strašidelné alternativy dětských her. Ozdobte koš na papír očima a zuby, úkol je jasný! Nakrmit odpadkovou příšeru co největším počtem papírových koulí!

Bojíte se o svůj byt? Přesuňte party na zahradu!

Pokud bude přát počasí, můžete dětem připravit spoustu zábavy i venku, od střílení na hromadu plechovek, po klasické hry na schovávanou nebo to můžete trochu opepřit hledáním strašidelného pokladu! Zahradu vyzdobíte snadno, zkuste vyrobit obří pavouky z dýní, na keře rozvěste venkovní světýlka a můžete přidat nějaký ten strašidelný keř s očima.

Tip! Nahnat děti domů ze zahrady bývá obtížné, vytvořte jim jednoduché zázemí třeba v malém party stanu nebo altánu. Budou v teple a budou venku – všichni budou spokojení.