HELIOTERM SOLID M – „Kladivo“ na vysoké účty za energie Bydlení, Nemovitosti, stavba

HELIOTERM SOLID M pomůže vaší firmě se snížením účtů za energie na naprosté minimum. Výkon a spolehlivost tohoto průmyslového tepelného čerpadla původem z Rakouska potvrzují firmy napříč Evropou. Rostoucí tlak na efektivitu a využívání obnovitelných zdrojů energií pak dají skvělým vlastnostem HELIOTERM SOLID M vyniknout ještě více.

Hotely, administrativní objekty, průmyslové objekty, sportoviště, konferenční prostory, tam všude už dnes HELIOTERM SOLID M najdete. Toto průmyslové čerpadlo vzduch/voda je schopno fungovat i ve vysokých nadmořských výškách, pro které jsou typické delší a tužší zimy, vždyť jeho domovem je Rakousko a velmi často jej najdete na úpatí Alp ve Švýcarsku, Německu a Francii. Čím se liší od konkurence?

  • Speciálním zakrytím ventilátorů venkovní jednotky pro maximální bezpečí v případě použití u budov s nadměrným pohybem osob, např. škol, školek, sportovišť apod.
  • Mimořádně nízkým hlukem provozu, který umožňuje instalaci i poblíž oken obytných místností. Hladina akustického tlaku v 1 m v nočním režimu je jen 35 dB(A).
  • Schopností fungovat i velmi nízkých teplotách. Zatímco za standard je u tepelných čerpadel považován pokles výkonu o cca 25 % při venkovní teplotě -10 °C, HELIOTERM SOLID M ztrácí pouze 10 %.
  • Schopností fungovat bezproblémově i při teplotách -25 °C, které běžně představují pro tepelná čerpadla vzduch/voda „stopku“.
  • Výkonem až 600 kW při kaskádovém zapojení a průměrným ročním topným faktorem (SCOP) 5,2. Tj. HELIOTERM SOLID M vyrobí více než pětinásobek energie, kterou spotřebuje.
  • Plně automatickou úpravou výkonu v závislosti na aktuálních povětrnostních podmínkách, která vede ke zvyšování efektivity výkonu a snižování emisí skleníkových plynů.
  • Kompresory s minimálními nároky na údržbu.

Technické parametry tepelného čerpadla HELIOTERM SOLID

V České republice je vám HELIOTERM SOLID M k dispozici v rámci nabídky společnosti GT ENERGY s.r.o., specialisty na průmyslová tepelná čerpadla zajišťujícího velkoobchodní prodej produktů značky HELIOTERM.