Infrasauna pro zdraví celé rodiny Bydlení

Příznivý vliv saunování na psychickou i fyzickou kondici je dnes už známá věc. Díky infrakabinám vybaveným zdrojem infračervených paprsků, si blahodárné účinky této procedury mohou konečně dopřát i ti, pro něž je kvůli věku nebo zdravotním omezením klasická finská sauna zapovězena.

finska-sauna

Efektivitu regeneračních a povzbuzujících účinků tepla, produkovaného infrazářiči, potvrdilo testování kabin už před třiceti lety na olympijských hrách v Atlantě. Od té doby se díky svému blahodárnému vlivu na lidský organismus, i s ohledem na nízké provozní náklady (cca 5 korun za saunovací cyklus), těší rostoucí přízni i u soukromých uživatelů, které oslovuje rovněž rychlým náběhem, snadným ovládáním a kompaktními rozměry.

infrasauna
Klíčem k úspěchu infrasauny je schopnost nabídnout oceňované benefity saunování při relativně nízké teplotě, nepřesahující 55 stupňů Celsia. Přesto tělu umožňuje dokonalé prohřátí a vítanou relaxaci. Infra teplo, připomínající účinky slunečního záření, je navíc pro lidské tělo naprosto přirozené, tkáně ho vstřebávají do hloubky, což umožňuje kvalitní rehabilitační a léčebný proces s pozitivním vlivem na cévní a pohybový aparát. Často se používá také jako podpůrný prostředek při léčbě astmatiků, kardiaků a alergiků. Pobyt v infrakabině velmi dobře snáší i děti, pro které – stejně jako pro seniory – je její neagresivní teplo lépe „stravitelné“ než působení sauny finské.

infrasauna3

Skvělým umocněním účinků infrasauny, vybavené některým z moderních typů keramických, karbonových nebo redlight topidel, je solná terapie, jež boduje především svým přírodním charakterem. Lékaři oceňují její pozitivní vliv na lidský organismus prostřednictvím uvolňování minerálů a záporných iontů. Při pravidelné aplikaci se pokožka lépe prokrvuje a dochází k intenzivní očistě těla. Solná terapie působí hojivě a podporuje i schopnost pokožky vylučovat toxiny.

Aktuální počasí a nadcházející vánoce jsou k pořízení infrasauny ideálním obdobím.