Jak bojovat proti suché pleti Krása, Krása & móda

Suchá kůže rozhodně není příjemná a nevypadá nijak vábně. V tomhle článku si prozradíme, jak se dá se suchou pletí bojovat a jak se jí zbavit.

tvář
ilustrační foto: pixabay.com – Niky_filipova

Rozdíl mezi suchou pletí a ekzémem

Na začátku je důležité poznat, zda jde o suchou pleť, nebo ekzém. Ekzém je často zarudlý a načervenalý, suchá pleť je zase zabarvená do bíla. Jestliže si nejste jistí, zda jde u Vás o ekzém, nebo o suchou pleť, navštivte kožního lékaře. V případě, že jde pouze o suchou pleť, můžeme se pustit do ozdravné kůry.

Olejové mastě

Suchá pleť často nemá žádnou větší příčinu a pouze pleti chybí povrchový tuk. Ten kůži můžeme dodat všelijakými krémy a mastmi. Je poměrně jedno jaký druh masti zvolíme. Jediné na co je potřeba hlídat je reakce kůže na danou pleť. Někdy můžeme zpozorovat například alergickou reakci kůže na nějaký prvek obsažený v masti. V takovém případě je nutné zvolit mast jinou. Pokud se opakovaným užitím suchá pleť spraví máme vyhráno. K tomuto jevu může dojít například v zimě kdy studený vzduch pleť vysuší nebo také při práci v prašném ovzduší.

Dodejme tělu potřebné vitamíny

Jestliže masti po delším použití nepomáhají a suchá pleť se stále vrací kůži pravděpodobně chybí nějaký vitamín. Vitamíny kůži můžeme dodávat dvěma způsoby. První způsob je vnější implikace. K tomu se nejčastěji využívají krémy které obsahují vitamíny. V dnešní domě téměř všechny krémy které můžete zakoupit v lékárně obsahují vitamíny prospěšné pro kůži.

Druhý způsob je vnitřní implikace. Vitamíny tedy pozřeme v potravě nebo v tabletkách. Naše tělo vitamíny zpracuje a část z nich využije pro zlepšení kvality naší kůže. Pro kůži je nejdůležitější vitamín B který je k dostání v lékárnách. Do těla ale můžeme dodávat celé komplexy vitamínů a obohatit tak celé tělo.

Tímto způsobem bychom se měli suché pleti zbavit. Jestliže tyto postupy nepomohou doporučuji navštívit kožního lékaře který Vám přesně poradí jak se poškozené pleti zbavit.