Jak nosit šperky, abyste byla opravdu chic Krása & móda, Móda

Málokterý doplněk dokáže na naší tvářit vykouzlit takový úsměv jako zajímavý náhrdelník, třpytivý náramek či stylový prsten. Velké či malé, pravé nebo napodobeniny, jednoduché či zdobné, šperky pozvedají náš vzhled i náladu. Přečtěte si tipy, jak používat klenoty tak, aby na vás co nejlépe vynikly.

Ukažte svůj styl

Šperky jsou velmi osobní věcí – dary od milovaných osob, rodinné dědictví, připomínky z cest. Mohou být však také odrazem našeho stylu. Některé ženy odcházejí z domu ověšené náhrdelníky i prsteny, jiné upřednostňují jednoduchost. Jedny milují náramky, druhé nedokážou odolat brožím. Bez ohledu na váš vkus a preference, šperky jsou tu od toho, aby vám dělaly radost, proto se jejich výběrem bavte a přizpůsobujte je svému stylu.

Buďte chic

Někdy je mnoho šperků dobrý způsob, jak na sebe upoutat pozornost. Každá žena by však měla vědět, kde je ta „správná míra.“ Spousty náramků například znamenají, že byste měla volit jednoduché náušnice i náhrdelník.

Také klenoty laďte s celkovým tónem svého outfitu. Výrazný náhrdelník se perfektně hodí k jednoduchému tričku, k volánkové halence s květovaným vzorem je však lepší upřednostnit jednoduchost. Co byste třeba řekla perlovým náušnicím?

Vneste do své šperkovnice život

V klenotech existuje tolik stylů, že by byla škoda zaměřit se jen na jeden. Milujete jednoduché náhrdelníky se zlatými či stříbrnými přívěsky? A co třeba barevné korálky, perly navlečené na stuhy či v současnosti moderní „obojky?“

Jak nosit náhrdelníky?

První radou je vrstevní, které teď zažívá velký boom. Kombinujte jednoduché náhrdelníky různých tvarů a délek. Jestliže naopak milujete „obojky“ či „bryndáčky,“ pak by se mělo jednat o jediný výrazný šperk, který vás bude zdobit. Náhrdelník vám pomůže také vykouzlit tu pravou atmosféru. Korálky jsou úžasné pro bohyně, stříbrné řetízky pro nádech punku a perly pro pravé dámy.

Náušnice – koruny vaší hlavy

Ať už dáváte přednost jednoduchým knoflíkům či komplikovaným designům, náušnice mají velký vliv na váš celkový oufit. Přestože jsou relativně malé, nachází se v přímém zorném poli toho, s kým mluvíte, proto jim nezapomeňte věnovat dostatečnou pozornost.

A co prsteny?

Prstýnek s drahým kamenem se perfektně hodí na večerní události. Stejně jako u náhrdelníků, i zde je moderní vrstevní jednoduchých kousků, pokud chcete docílit funky vzhledu. Nenavlékejte je na všechny prsty, i na každé ruce se snažte docílit odlišného vzhledu, které spolu ale vzájemně ladí. Ať už jsou ale vaše prsteny jakéhokoli stylu, nezapomeňte na řádně upravené nehty – např. oprýskaný lak je tabu.