Jak přestat kouřit a nepřibrat Zdraví, Životní styl

Nelíbí se vám, že vám nevoní dech, smrdí vám oblečení a že to stojí moc peněz? Tak přestaňte kouřit. Že se bojíte, že přiberete na váze? Nesmysl, pokud budete dodržovat pár zásad, můžete si svou váhu udržet a ještě se zbavit závislosti na nikotinu.

cigarette-424540_1280

Není to mýtus

Je pravda, že kuřáci poté, co se zbaví své závislosti, nabírají na váze, i když jedí stejné porce, jako před tím. Je to tím, že během kouření docházelo ke spalování určité energie, která již není vykonávána. Jedná se až o 800 kj denně.

Za všechno může nikotin. Ten stimuluje vnitřní somatické procesy a funguje jako malý doping. Kouření má tak stimulující vliv na tvorbu trávicích šťáv, kyselin a enzymů, a tím celkově zrychluje aktivitu trávicího traktu. Celkově se tak zrychlí trávení i vyměšování. Navíc často bývá cigareta nahrazena právě jídlem, což pak vede ke zvýšení váhy.

Důkladná příprava

Padlo již rozhodnutí, že se chcete zbavit závislosti, pak se musíte připravit. V dnech před samotným koncem je dobré snížit konzumaci černého čaje, kávy a alkoholu. V den D nesmí být v bytě žádné stopy po cigaretě. Zbavte se zbylých krabiček, popelníků, špačků i zapalovačů a připravte si zásobu pomocníků.

  • nikotinové žvýkačky
  • nikotinové náplasti
  • nikotinové mikrotablety
  • nikotinové inhalátory

Hned ráno je vhodný čas vzít si první nikotinovou žvýkačku nebo náplast. V případě, že vaše první cigareta přicházela vždy až po snídani, pak si žvýkačku nebo náplast nalepte až po ní. Žvýkačky mějte vždy při sobě, ale dbejte na doporučené dávkování.

Biorezonance

Zkoušíte přestat již po několikáté a klasické odvykací přípravky nepomáhají? Odvykání kouření pomocí biorezonance je účinné až na 80 % a patří tak mezi nejúspěšnější metody. Biorezonance je metoda, která jen netiší abstinenční příznaky, ale zbavuje chuti na cigaretu.

Důležitý je pohyb

Klíčovým faktorem v odpovědi na otázku, jak přestat kouřit a nepřibrat, je zařadit více pohybu. Aby se trávicí trakt opět nastartovat a porce navíc byly spáleny, je potřeba začít spalovat kalorie. Čím více je svalové hmoty, tím rychleji a hlavně i během odpočinku se spaluje. Ideálním pohybem je jóga.

Jóga dokáže zpevnit celé tělo, protáhnout svaly, ale hlavně zklidnit nervy a posílit kardio, které pomáhá zapomenout na nutkavé touze po cigaretě. Obdobně funguje plavání, jízda na kole nebo rychlejší procházky. I obyčejná chůze do schodů dokáže zázraky.

Doplňte minerály

Výborným bojovníkem proti stresu je hořčík. Proto je důležité, aby ho tělo mělo dostatek. Pomáhá se nespavostí, únavou, které odvykající kuřáky často provázejí. Hořčík se vyskytuje například v mandlích, celozrnném pečivu, sušeném ovoci nebo mořských rybách.

Tělo bude také vyžadovat železo. To zabraňuje podrážděnosti, která je při odvykání kouření typická. Nedostatek železa způsobuje horší okysličování organismu a buněčné výměně, Proto zařaďte do jídelníčku hovězí maso, meruňky nebo kukuřici.

Aby se neukládal tuk, který se díky nikotinu v těle neukládal, doporučuje se jód. Ten je přirozeným spalovačem. Najdete ho v česneku, citrónu, kravském mléce nebo mušlích a rybách. Dále pak petržel, která tělo zbavuje a neutralizuje škodliviny z cigaretového kouře.