Jak správně udržovat plastová okna a dveře Bydlení

Plastová okna a dveře mají své příznivce i zaryté odpůrce a během let kolem nich probíhá nekonečná řada diskusí. Oba dva tábory se přebíjí pádnými a logickými argumenty, ale většinou své názory nemění.

Zastánci klasiky se každý rok při natírání rámů oken radují z krásy dřeva, příznivci moderních technologií si naopak užívají skvělých vlastností plastových oken, protože jak všichni ví, vedle příznivé ceny nabízejí i další výhody. Kvalitní plastová okna se nekroutí, dobře těsní a vyžadují minimální údržbu. Aby si své vlastnosti ponechaly, dejme jim čas od času to minimum.

Několik dobrých rad, jak na plastová okna, aby byla stále krásná a plně funkční

Rada číslo jedna . Plastová okna či dveře jsou potaženy z výroby folií, která slouží jako ochrana při přepravě, manipulaci a montáži. Ale pozor! Tuto folii je nutné během montáže odstranit. Proto, před započetím zednických prací doporučujeme překrýt okna igelitovou folií a zajistit vše lepící páskou. Pokud přesto dojde k znečistění, je nejlepší hrubé nečistoty od malty odstranit čistou vodou, a to ihned po ukončení prací, když malta není zatvrdlá. Nikdy nepoužívejte drátěnku!

Rada číslo dvě . Na čištění rámů je nejlepší použít běžné čisticí prostředky – bez rozpouštědel. Nepoužívejte čistící prášky, mohly by poškrábat povrch oken. Vyvarujte se také veškerých agresivních prostředků – benzín, aceton, čpavek nebo ředidlo.

Okna nejsou jen rámy a sklo

Rada číslo tři . Při běžné údržbě nikdy nezapomínejte na kování. Nejméně jednou ročně doporučujeme promazat okenní kování silikonovým olejem, občas zkontrolovat a dotáhnout šroubky. Časem se může také stát, že se okna začnou hůř zavírat. Pokud nepomůže promazání kování a vyčištění rámu, je potřeba okno přenastavit.

Rada číslo čtyři . Dalším velmi důležitým prvkem u plastových oken je jejich těsnění. I zde pro ošetření spolehlivě pomůže silikonový olej. A ještě jedno doporučení na závěr . Často je zapomínáno na odtokové otvory. Udržujte otvory pro odtok vody průchodné. Vyfrézované drážky jsou umístěny ve spodní vnitřní části rámu a jsou viditelné po otevření okna.

Jestli chcete vědět o plastových oknech či dveřích víc, proklikejte se na stránky společnosti Oknoplastik . Naleznete zde nejen kompletní nabídku, ale také podrobný ceník, abyste si mohli sami udělat předběžnou kalkulaci , nebo kontaktujte ještě dnes jejich obchodního zástupce.