Jak vhodně pečovat o své vlasy Krása & móda, Péče

Chcete mít kvalitní a krásné vlasy? V tomhle článku si můžete přečíst, jak toho lze docílit. Mějte ale na paměti, že jde často o běh na dlouhou trať a nelze vlasy zkvalitnit přes jednu noc.

vlasy
ilustrační foto: pixabay.com – burnnet

Vnitřní dodávání minerálů

Vzhled a kvalitu vlasů ovlivňují zejména minerální látky a v jisté míře i vitamíny. Je tedy nutné tělu dodávat vhodné množství těchto látek. V případě, že Vaše tělo nemá dostatek těchto vitamínů, první místo odkud si ho začne brát jsou vlasy. Pak ale naše vlasy trpí nedostatkem vitamínů a nejsou vůbec pěkné. Vlasy potřebuji různé druhy vitamínů a minerálních látek. Zejména draslík, hořčík, jód, křemík, mangan, zinek, železo, vitamín B a vitamín H. Jde tedy o celou řadu látek, které tělu musíme dodat. Naštěstí se nejedná o příliš veliké množství. Nejvhodnější jsou tedy konzumovat různé komplexi vitamínů a minerálních látek.

Vnější dodávání minerálů

Vlasy vstřebávají vitamíny i zevnějšku. Nejčastěji vlasům dodáváme vitamíny používáním šampónů. To ale mnohdy nestačí. Proto čas od času použijte vlasovou masku. Tu si můžete dokonce vytvořit doma s využitím přírodních surovin. Účinná maska je například z bílků, citrónu a špetky soly. Masku naneste na vlasy a nechte působit nejméně 5 minut. Poté ji studenou vodou smyjte. Výsledný efekt je znatelný.

Správní umývání vlasů

Lidé často dělají chybu v nesprávném umývání vlasů. Při nanesení vlasového šampónu je nutné šampón nechat chvíli působit. Vhodná doba je přibližně minutu až dvě (záleží na šampónu). Šampón pak musíme smýt a zde lidé dělají další chybu. Je špatné šampón smývat teplou vodou. Vřelá voda vlasům škodí. Volte vodu vlažnou, popřípadě mírně studenou. Na vlasy by nikdy neměla přijít vřelá voda.

Používání vhodných šampónů

Doporučuji využívat značkové šampóny. Levnější šampóny neobsahují tolik vitamínů a minerálních látek. Je tedy nutné nanášet ho daleko více, než šampónu značkového. U kvalitnějších šampónů stačí nanášet pouze trocha prostředku, a přitom je výsledek velmi znatelný.