Jaké povlečení je vhodné pro děti Bydlení, Miminka a děti

Každý rodič chce pro své dítě jenom to nejlepší. Vybírá mu kvalitní stravu, oblečení, vytváří mu prostředí, kde bude dítě šťastné a spokojené.

nursery-1078923_1920

V dětském pokojíčku je správně vybraná postýlka s kvalitní matrací, přikrývka správných rozměrů a poslední tečkou je povlečení. Jak vybrat správně, aby nenarušovalo spánek vašeho dítěte? s tím vám pomůžeme.

Dítě je velmi vnímavé

Asi by vás překvapilo, co všechno na povlečení dítě vnímá. Začneme zrakem, dítě vidí obrázky, vzory a barvy. Sluchem pak vnímá, jak povlečení moc šustí a jestli mu zvuk povlečení není nepříjemný.

Hmatem okamžitě rozezná, jestli mu materiál povlečení není nepříjemný, jestli ho nekouše, není příliš drsný nebo tvrdý. Dítě vnímá dokonce i vůni nebo pach povlečení. Nepříjemnou vůni mívá povlečení z umělých materiálů.

To všechno, i další malé nepatrné detaily mohou vašemu dítěti narušovat spánek a tato příčina bývá poměrně častá, ale málo kdo bude z nespavosti dítěte podezírat dětské povlečení. Proto věnujte stejné úsilí a čas výběru dětského povlečení a povlečení do postýlky, stejně jako matraci a postýlce.

Základní parametry, které musíte sledovat

  • materiál
  • zapínání
  • design
  • značka výrobce

Zdravotně nezávazné materiály
Je nepsaným pravidlem, že dětské povlečení musí být vyrobeno z nezávadných materiálů. Dětská pokožka je velmi citlivá a právě povlečení může způsobovat různé vyrážky a ekzémy. Ideální jsou přírodní materiály, z nichž nejlepší je bavlna. takže povlečením ze 100% učesané bavlny nic nezkazíte.

V případě větších dětí je možné materiál vybírat podle rodinných zvyklostí nebo přání dítěte. Jak již bylo řešeno ideální je bavlna, a proto se doporučuje také ložní povlečení krepové, flanelové nebo froté, které se z ní také vyrábějí.

Nepodceňujte zapínání

Jednou z velmi opomíjených částí povlečení je zapínání. Velmi často tyto malé částečky přecházíme, ale je to chyba. O zapínání se mlže dítě snadno poranit, mělo by tak být na vnitřní straně nebo vybírat povlečení, které má zapínání zakládací. Knoflíky, zipy jsou zcela nevhodné.

Prodyšnost a savost

Klidný a kvalitní spánek dítěte může narušovat také špatná savost a prodyšnost materiálu povlečení. Nekvalitní materiály nebo materiály pouze s příměsí bavlny způsobují, že se dítě nadměrně potí, což je velmi nepříjemné. Dítě pak může snadno prochladnout a onemocnět.

Veselé a barevné povlečení

Jak již bylo zmíněno výše, děti vnímají na povlečení barvu, vzory i obrázky. Pro psychiku dítěte je velice důležité chodit spát do peřin, které mají jeho oblíbenou barvu, je na nich oblíbená pohádková postavička z večerníčku nebo jiné obrázky. V současné době je nabídka opravdu široká a pokud nemá být povlečení pro děti překvapení nebo dárek, nechte je, aby si ho vybraly samy.

Nezapomeňte na prostěradlo

Spousta z nás na prostěradlo zapomíná. Není skoro vidět a jen se na mě leží. Ale to je obrovská chyba. I prostěradlo musí být ze savého a prodyšného materiálu, navíc by mělo s povlečením ladit a dětem se líbit. nejpraktičtější je napínací prostěradlo, které se neshrnuje a dobře drží.