Na kole i pěšky napříč Krušnými horami Cestování, Hobby & Volný čas

Přemýšlíte, kam byste vyrazili na podzimní dovolenou? Pokud hledáte něco atraktivního pro děti, pak zamiřte do Krušných hor. Sice si zde zatím nezalyžujete, ale při současném vývoji počasí se na sníh nedá spolehnout ani uprostřed kalendářní zimy.

foto
ilustrační foto: pixabay.com – Oimheidi

Můžete však využít některou z cyklostezek. Oblast Krušných hor je totiž pro cyklisty velmi přívětivá. Krušnohoří je protkáno 400 kilometry cyklotras. Záleží jen na vás, zda si vyberete kratší například z Karlových Varů do Ostrova nebo více jak 50 kilometrů dlouhou trasu kolem rašelinišť a vřesovišť.

Dáváte-li raději přednost pěší turistice, pak se můžete vydat na Boží Dar, který je centrem zimních sportů. V zimě si zde můžete užívat na řadě sjezdovek s 13 vleky a 4 lanovkami, celoročně vás uchvátí výhled na Špičák. Za zmínku stojí také naučná stezka Božídarské rašeliniště, která je svou délkou 3,2 kilometru ideální na příjemnou podzimní procházku. Rodinami s dětmi je pak celoročně vyhledávána Ježíškova cesta, která vás zejména v předvánočním období příjemně naladí. Vybrat si můžete ze dvou okruhů, záleží jen na vás, zda se cítíte na 5 nebo 13 kilometrů.

Děti během cesty plní úkoly, které si zapisují do speciálního deníčku a za jeho vyplnění poté dostanou v infocentru malý dárek. Procházka se tak stává hrou. Pokud se rozhodnete strávit několik dnů v Krušných horách, pak si zavčas najděte ubytování Krušné hory, protože počasí na horách umí být pěkně vrtkavé. Nemusíte se bát, že v nabídce budou pouze luxusní hotely, najít levné ubytování Krušné hory nebude problém.  Ať už se rozhodnete zde strávit pár dnů nebo třeba celý týden, určitě se zde nebudete nudit. Stačí si jen vybrat ze široké nabídky aktivit. Krušné hory jsou právem turisty velmi oblíbeným místem, i když trvalo, než si své postavení v konkurenci okolních středisek vydobyly.