Nechci vypadat těhotně, když už těhotná nejsem Hubnutí, Zdraví

Jen tento týden mě v tramvaji pustili sednou třikrát. Na dětském hřišti mi pro změnu gratulovala nějaká maminka k dalšímu těhotenství. Už jsem to vzdala, na uvolněná místa v MHD si sedám a přání k dalšímu dítěti přijímám.

fatbricho

Nemám sílu stále vysvětlovat, že takhle těhotensky vypadá moje netěhotné břicho. Nechci se na sebe ani koukat, mé břicho je velké a kůži mám vytahanou a svraštělou jak stařena. A to už pro hezčí břicho pravidelně cvičím skoro 2 roky.

S takovým trápení, které už přerůstá i do psychickým problémů přišla na Brandeis Clinic paní Dáša Novotná, 38 letá maminka dvou raubířů 6 a 3 roky. Po prvním těhotenství se jí bříško celkem srovnalo, ale po druhém porodu vypadá stále jako ve čtvrtém měsíci těhotenství. Což jí samozřejmě trápí.

Nadbytek kůže a podkožní tkáně se může objevit při nadváze, ale i jako následek výrazného zhubnutí či po těhotenství, kdy se mohou svaly břišní stěny mírně rozestoupit a na kůži se objeví strie. Všechny tyto problémy pomůže odstranit abdominoplastika.

Pokud i Vy máte podobné trápení jako maminka Dáša, objednejte se stejně jako ona na konzultaci k plastickému chirurgovi na Brandeis Clinic.

Speciální cviky Vám pomohou zpevnit břišní svaly, ale s nadbytkem kůže bohužel nic nezmůžou. Hlavním přínosem plastiky břicha – abdominoplastiky – je zlepšení kontury břišní stěny. Je však nutné si uvědomit, že po operaci zůstávají patrné drobné jizvy v oblasti podbřišku a při kompletní abdominoplastice i kolem pupku. Budete-li však postupovat podle rad našich lékařů, je možné jizvy trpělivou péčí výrazně zjemnit.

Paní Dagmar lékař z Brandeis Clinic doporučil kompletní abdominoplastiku v rámci které jí napraví i rozestup přímých břišních svalů sešitím. Tím dojde ke zpevnění břišní stěny. Plastika břicha trvá obvykle 2 hodiny a provádí se v celkové anestezii. Aby jizvy byly co nejjemnější, zašívají se operační rány speciálním podkožním samovstřebatelným stehem.

Po zákroku bude klientka hospitalizována na Brandeis Clinic 2 dny. Břišní stěnu je nutné nosit staženou elastickým břišním pásem nebo stahovacími kalhotami 5 týdnů. Jelikož jde o větší zásah, samozřejmostí je i minimální doba rekonvalescence, která je 2-4 týdny. Během této doby je také nutné počítat s převazy a kontrolami na Brandeis Clinic s plastickým chirurgem.

„Čekala jsem, až děti trošku odrostou, abych mohla na operaci. Těším se na svoje nové, krásné bříško. Myslím, že i manžel.“ Všem maminkám, které trápí stejný problém, vzkazuje „pojďte do toho se mnou, vždyť se nemusíme stydět za to, že máme plastiku bříška. Odnosili jsme přece krásné děti, teď si zasloužíme krásné bříško.“

Máte-li podobné trápení nebo chcete-li zkonzultovat Váš stav, objednejte se na návštěvu k plastickému chirurgovi, který Vám doporučí nejlepší řešení. Věděli jste, že při abdominoplastice je možná i liposukce boků? Buďte krásná i po porodu. Navštivte Brandeis Clinic. Přesnou cenu navrhuje operující chirurg po osobní konzultaci. Bližší informace naleznete na www.brandeisclinic.cz.