Nejkrásnější italská letoviska Cestování, Hobby & Volný čas

Kalabrie

Kalábrie, Sardinie, Sicílie

Itálie jako letní destinace je vyhlášená a z toho důvodu je pro mnohé Čechy dovolená v Itálii neatraktivní, okoukaná a nudná. My jsme se ale sepsali nejkrásnější místa v Itálii, které bude chtít navštívit každý a užit si v nich svou zaslouženou a odpočinkovou dovolenou. Tak vzhůru za sluncem.

Tajný klenot Monterosso al Mare

Říká vám něco název Cinque Terre? To je skalnatá pobřežní oblast na Italské riviéře ležící v janovském zálivu v severozápadní části Itálie. Cinque Terre zahrnuje 5 obcí, ke kterým se dalo dostat pouze lidí nebo pěšky. Oblast se vyznačuje terasovitě postavenými domy na skalních útesech a patří do světového dědictví UNESCO.

Monterosso al Mare je největší z těchto 5 vesnic, na jejím hlavním náměstí Piazza Garibaldi stojí budova ze 14. století a gotický kostel ze 13. století. V současné době už nemusíte přijet lodí nebo pěšky, ale jede sem vlak nebo úzká 20 km dlouhá silnice.

Proč stojí za to vidět? Představte si písečnou pláž schovanou ve vysokých ostrých útesech a vodou křišťálově čistou. Navíc to krásné staré město, ze kterého dýchá historie a turistické stezky vedoucí kolem pobřeží.

Další vesnice z Cinque Terre:

  • Riomaggiore
  • Manarola
  • Corniglia
  • Vernazza

Když Sicílie, tak San Vito lo Capo

San Vito lo Capo je nezapomenutelná pláž ležící na mysu nedaleko Palerma a městečka Trapani. Jedná se pláž písečnou s průzračnou vodou a dosahuje délky 15 kilometrů. Na pláži je veškeré potřebné zázemí, toalety, restaurace, možnost pronajmutí slunečníků, lehátek a samozřejmostí je možnost koupení zmrzliny nebo vyhlazeného kokosu.

Na této pláži, kterou najdete na ostrově Sicílie se každý rok v červenci koná festival kitování, jízdy po vodě s drakem nebo od 25. do 30. září si pochutnat na delikatesách v rámci festivalu kultury a gastronomie.

Evropský Karibik Sardinie

Proč se ostrovu Sardinie říká evropský Karibik? Může za to smaragdové pobřeží, které je na severu Sardinie a jeho průzračná voda jaká je v Karibiku. tato oblast je plná malých živých letovisek, které jsou turisty velmi často vyhledávané.

Za návštěvu jistě stojí také městečko Porto Cervo, ve kterém žije sice jen kolem dvou set obyvatel, ale v jeho přístavu kotví ty nejluxusnější jachty, v hotelu je největší bazén na světě s rozlohou 8 500 metrů2, což je více než rozloha fotbalového hřiště.

Nejčistší moře v celé Itálii

Spousta turistů nedá dopustit na oblast Kalábrie. Je to z jednoho jediného důvodu, je tu nejčistější moře z celé Itálie. V této oblasti najdete různorodá pobřeží, pláže střídají skalnaté výběžky a na samotném severu oblasti si můžete užívat dlouhé a široké písčité pláže.

Ceny jsou oproti italskému severu příjemnější, a to jak v případě ubytování, potravin i ostatních služeb. Dalším důvodem proč se vydat do Kalábrie je blízkost k ostrovu Sicílie. Při pobytu v Kalábrii nesmíte vynechat Capo Vaticano. V této oblasti najdete město zmrzliny Pizzo nebo historické město Tropea.

Lázeňský ostrov Ischia

Ostrov Ischia leží v tyrhénském moři a je vzdálený 33 km od neapolského přístavu. vyhlášený je především díky svým léčivým pramenům a léčebným procedurám. Na ostrově je více jak sto léčivých termálních pramenů. Díky tomu má každý hotel termální bazén a bazén s m