Obrazy do domácnosti patří! Jak vybrat ten nej? Bydlení, Interiéry

Možná si i vy říkáte, že k dokonalosti vašich pokojů stále něco chybí. Pravděpodobně se bude i u vás jednat o problém „holých zdí“. Na jejich výzdobu se totiž často zapomíná, což má na výslednou atmosféru domácnosti negativní efekt. Můžete mít krásný nábytek, vhodně zvolené doplňky, ale pokud budete mít holé zdi, nemůže být výsledný vzhled pokoje nikdy dokonalý. Řešení je přitom tak jednoduché – stačí si na zeď pověsit obraz. Jak poznáte, který motiv se k vám hodí?

obrazy
ilustrační foto: umeniesveta.sk

Na co si při výběru obrazu musíte dát pozor

Při výběru obrazu je nutné vzít v potaz celkové ladění interiéru pokoje, ve kterému bude viset. Obraz by měl do pokoje ladit motivem. Pozor si dejte na barvy – obrazy by měly být ve stejných barvách jako je dominantní barva pokoje, či s ní naopak kontrastovat. Co se týče motivu, máte ve výběru volnou ruku. Je –li vaším cílem decentnost a chcete-li ukázat váš smysl pro krásu, určitě je vhodné vybírat obrazy s malbami starých mistrů malířů jako je Monet, Klimt, Cézanne, Da Vinci apod. Jestliže vám staré umění nic neříká, nemusíte smutnit. I moderní motivy například v podobě abstraktních geometrických tvarů dodají pokoji úžasnou atmosféru. Pozor si musíte dát také na rám obrazu. Měl by korespondovat barevně i velikostně. Pamatujte, že robustní rámy budou vypadat výrazně, méně silné rámy zase elegantněji.

I díla starých mistrů koupíte levně!

Nezoufejte, i vy doma můžete mít skvostný obraz třeba od Da Vinciho za „pár kaček“. Díky e-shopu umenisveta.cz je totiž možné koupit obrazy na míru zcela podle vašich požadavků. Vybírat zde můžete ze stovek motivů. Jedná se o tištěné reprodukce, které vypadají identicky jako originály. V nabídce e-shopu jsou i obrazy moderní a můžete si zde dokonce nechat velmi levně vytvořit obraz z vlastní fotografie.

Vybíráte podle barev, velikosti i motivu

Super je, že obrazy si můžete na e-shopu vybírat hned podle několika kritérií. Je to například převládající barva, velikosti, tvar i téma. Určitě si najdete ten ideální pro vás. A rada na závěr – obrazy z umenisveta.cz jsou skvělé i jako dárky pro muže i ženy.