Připravte svůj organizmus na zimu Nemoci, Zdraví

V zimě je téměř každý druhý člověk nemocný. Přitom stačí svůj organizmus před zimou vhodně připravit, díky čemuž se po celou zimu vyhneme nepříjemným nemocem. V tomhle článku si povíme, jak na to.

chlapík v čepici
ilustrační foto: pixabay.com – RyanMcGuire

Dodávání vitamínu C

Vitamín C je základním kamenem silné imunity. Tuhle imunitu na zimu budeme rozhodně potřebovat. Navíc nezapomínejme, že v zimě konzumujeme méně ovoce a zeleniny. Tím pádem tělo nemá dostatek vitamínu C. Tento vitamín je tedy nutné začít tělu dodávat požíváním tabletek a multivitamínů. Nemusíte se bát, že byste se vitamínem C předávkovali. Při přehnané konzumaci maximálně dostanete vyrážku a mírně zatížíte organismus. Rozhodně ale tělu ublížíme méně, nežli vyčerpávající nemoc.

Imunitu ale nevybudujeme ze dne na den. Je nutné počítat s příchodem zimy hodně dopředu. Minimálně 2 měsíce před začátkem mrazů bychom měli zvýšit dodávání vitamínů C a pravidelně setrvat. Jestliže se jednorázově naládujeme tímto vitamínem, výsledný efekt bude nuloví. Tělo nedokáže najednou zpracovat tolik vitamínu a většinu vyloučí ven.

Nepodceňte první mrazy

Začátek zimy je často podceněn špatným oblékáním. Lidé s vytažením zimní bundy čekají až na tuhé mrazy. Podcení tak první mrazíky a nachladí svůj organismus. Vyléčit pak tohle nachlazení je poměrně náročné a často se s námi táhne po celou zimu a stále se vrací. Proto nikdy nesmíme první mrazy podcenit. Vytáhněte tedy rukavice, šály, čepice, teplé bundy a boty co nejdřív.

Berte ohledy na ostatní

Když už se nedej bože nachladíte, berte ohledy na ostatní a nenavštěvujte veřejné prostory s mnoha lidmi. Nemocné děti nechávejte doma pořádně vyléčit a berte ohledy i na sebe. V zimě, kdy lidé tráví hodně času v uzavřených prostorách a větrají minimálně se totiž nemoci snadno rozšiřují. Vždy bychom měli z oblečení vytvořit několik vrstev. Zimě pak trvá daleko déle, než se dostane k našemu tělu.