Rozhodli jste se pro výměnu oken a přemýšlíte o plastových? Bydlení, Nemovitosti, stavba

Zastánci a odpůrci plastových oken již po léta vedou nesmiřitelnou válku. Jednu bitvu vyhraje dřevěná armáda, druhou naopak bojovníci za plast. Když však bitevní vřava opadne a ke slovu přijdou střízliví uživatelé oken, situace již není tak žhavá, jak se snaží bojovníci slovem či perem navodit.

plastová okna

Pojďme si shrnout výhody, které vám plastová okna přinesou

S chladnou hlavou, stranou od plasto-dřevěné války, si musíme objektivně říci, že většina lidí nechce okna vůbec řešit a už samotná výměna starých oken za nová je pro komfort rodiny přínosem. Vyhrávají pak logicky okna levnější, která spolehlivě splní svůj účel.

Plastová okna navíc mají vynikající izolační vlastnosti, o tom asi není třeba diskutovat, a tak úspora za ušetřenouenergii se příjemně projeví v dnes již značně napnutém rodinném rozpočtu. Plastová okna zamezují spolehlivě úniku tepla z vašeho domova a stejně tak brání vniknutí chladu zvenčí. V létě oceníte tuto kvalitní izolaci i opačně. Plastová okna spolehlivě zadrží chlad a nepustí z venku nepříjemné teplo.

Plastová okna také snižují hluk a zadržují prach

Součástí izolačních vlastností plastových oken je ivýznamné snížení hluku. Pro náročnější uživatele, kteří preferují absolutní klid, je zde možnost osadit plastová okna i protihlukovým sklem. V případě, že bydlíte v blízkosti rušné komunikace se nabízí možnost instalace protihlukové fólie.

Další výhodou, kterou ocení u plastových oken převážně ženy, je omezení prašnosti. Kvalitně těsnící plastová okna totiž minimalizují prašnost. K dalším výhodám plastových oken patří i jejich vysoká odolnost, nenáročná údržba a vysoká stálost barev.

Jestli vás zaujaly vlastnosti plastových oken, proklikejte se na stránky společnosti Oknoplastik. Zde najdete podrobný ceník, abyste si mohli sami udělat předběžnou kalkulaci, nebo kontaktujte ještě dnes jejich obchodního zástupce.