Švýcarsko Cestování, Hobby & Volný čas

Znáte jejich znak v podobě červeného kříže, ale nic více o něm nevíte? Pojďme si ho přiblížit, aneb Švýcarsko v kostce.

švýcarsko
ilustrační foto: pixabay.com – xuuxuu

Švýcarsko je vnitrozemní stát ležící ve střední Evropě. Švýcarsko sousedí s Itálií, Francií, Německem, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Žije zde přibližně 8 milionů obyvatel. Ve Švýcarsku se mluví třemi oficiálními jazyky , a to němčinou, francouzštinou a italštinou.

A co je pro Švýcarsko typické? Lahodná mléčná čokoláda, precizní švýcarské hodinky, smetanové sýry, nádherná příroda a bezpečná bankovní konta. J Turisty lákají nejen typické znaky Švýcarska, ale i skvělá kvalita poskytovaných služeb. Velkou předností jsou i spousty turistických a cyklistických tras. Tuto zemi je možno navštívit v každém ročním období. V létě si zde můžete vybrat z široké nabídky vodních sportů a v zimě si zase můžete vybrat vhodnou sjezdovku k lyžování či jiným zimním sportům. Předemším při sportování nezapomínejte na kvalitní pojištění s vyšším pojistným krytím. Snad nejlepší v ČR naleznete zde: https://online.ervpojistovna.cz/cestovni-pojisteni-online/volba-pojisteni.html

Ubytování ve švýcarských hotelích je drahé, cena však odpovídá jejich kvalitě. Levnější variantou jsou penziony či byty k pronajmutí. Levně se dá také ubytovat v kempech, které jsou velice krásné. Hlavně si dejte pozor na stanování mimo kempy, k tomu je zapotřebí zvláštního povolení.