Údržba sekačky Bydlení, Zahrada

Nevíte kdy je správný čas na údržbu? Neztrácejte čas, nejlepším obdobím, kdy se můžete alespon trochu věnovat sekačce je zima.

sekačka
ilustrační foto: pixabay.com – promo25

Na všechno máte dostatek času a tak můžete maximálně přemýšlet a nemusíte u toho tolik spěchat, protože vám na zahradě nedorůstá žádná tráva, kteoru by bylo opět na čase posekat. Přes zimu lze sekačku připravit co možno nejlépe na další namáhavou práci v příští sezóně. Sekačku lze svěřit i odborníkům do servisu, ale proč utrácet zbytečné peníze za něco, co lehce zvládnete doma.

Palivo a olej

Jak jistě víte, sekačku pohání palivo a olej a je nezbytně důležité pro funkčnost tohoto zařízení. Péče o palivo přes zimu je důležité a lze ho provést vylitím nebo odčerpáním z nádrže sekačky. Na výběr máte dvě možnosti, druhou je přidat do paliva neboli do nádrže s palivem tzv. Stabilizátor paliva, který zabrání jeho znehodnocení. Stabilizátor paliva má za úkol předcházet tvorbě pryskyřičných usazenin v palivové soustavě nebo na důležitých částech karburátoru.

Vyčistit, promazat a utáhnout

Vyčištění a promazání sekačky byste měli provádět vždy po jejím použití. V zimě je důležité provést důkladnější vyčištění a promazání sekačky, opravdu je nutné dát si na práci záležet, chcete přeci, aby vám sekačka vydržela co nejdéle nebo ne? Nedoporučujeme na čištění sekačky tlakovou myčku.

Nabrousit ostří a nabít akumulátor

Jste-li zkušenější uživatel a máte nějakou znalost sekaček, pak by jste neměli zapomenout nabrousit nože sekaček. Začátečníkům bohužel nezbyde nic jiného, než navštivit některý z profesionálních servisu zabývající se sekačkami. Pokud vlastníte sekačku s elektrickým startérem nesmíte zapomenout akumulátor plně nabít a vyzkoušet.

Skladování

Po všech vypsaných práci sekačku umístíme na suché, bezprašné a bezpečně místo a vložíme jí do přirozené polohy. Nejidealnější by bylo, jí přikrýt ještě plachtou