Gumáky, aneb není špatné počasí, jen špatná obuv Krása & móda, Móda

Dětské skákání do louží je zábava i poznávání. Voda akcí a reakcí stříká, louže odráží světlo a chlad je ve vodě cítit víc než ve vzduchu. Tolik fyziky v praxi dětem nemůžeme odepřít. Takže pláštěnku, nepromokavé kalhoty, gumáky a jde se ven.

Ať je dítě dítětem

Když už, tak už. Se vším všudy, ať se čvachtá v louži, rochní v blátě a užívá si svobody. A barefoot holinky prožitek umocní, neokradou dítě o senzomotorické podněty, neomezí ho v přirozeném pohybu. Tenčí podrážka promítne do těla vše, do čeho dupe, prostor v prstech zajistí komfort a nerovný povrch se postará o aktivizaci nervových zakončení v chodidle a prokrví hezky celé tělo.

To chce klid a nohy v suchu

Kdo si hraje, nezlobí. A ještě na čerstvém vzduchu. Obavy z nastydnutí hoďte za hlavu. Roman Vybíral, průvodce celostní vitalitou, podporuje otužování i bosou chůzi a říká:

“Noha byla stvořena k volnému pohybu. Proto cca 30% vazů, šlach a svalů se nachází od kotníku dolů. To není náhoda. Když má chodidlo plný prostor pro svou práci, pohyb a volnost, odmění se úžasnou termoregulací, zdravým tělem i myslí. Chodidlo disponuje propracovanou sítí potních žláz a mechanismů, díky kterým noha přesně ví, jak vyrovnat vnitřní a vnější teplotu. Barefoot obuv zajistí komfort při jakémkoli počasí.”

Móda vítězí, gumovky Move by Melton přichází

Na zahradu, na louku, do lesa i do města. A stylově. Kouzlo minimalismu. Dětské gumáky značky Move by Melton jsou vlastně celkem obyčejné, ale zrnitý matný povrch a intenzivní pastelové barvy = must have. Severský styl má styl.

Přednost má tvar špičky

Novinkou u nás jsou holinky Bundgaard, ideálně anatomicky tvarovaná špička je jeich předností. Dominantní palec ani vějířovitý tvar nohy nejsou překážkou.

Tak které?

Gumovky vybírejte podle barvy, reflexních prvků, prostorné špičky nebo ohebnosti. Všechny jsou skvělé. Dostupné jsou ve vel. 32-35 a objednávat můžete hned.

Naše dětské holinky jsou solidně ohebné, celkem prostorné ve špičce, úplný barefoot to není, ale slušný kompromis ano.

Těšíte se, až zaprší a budete mít s dětmi hezký den? Vyhlížejte mraky.