Zdraví

Vážné onemocnění dítěte: 135 000 korun ročně i další jednorázové statisícové náklady Nemoci, Zdraví

Vážné onemocnění dítěte: 135 000 korun ročně i další jednorázové statisícové náklady

Nadace Dobrý anděl poukazuje na úskalí, jež řeší rodiny s vážně nemocným dítětem. Díky studii, kterou zaměřila zejména na péči o děti s těžkým kombinovaným postižením, metabolickými poruchami, svalovou dystrofií, selháním orgánů či vzácnými onemocněními, nyní představuje nejvážnější problémy, s nimiž se jejich rodiče potýkají.

Zdravé zuby a hezký úsměv Zdraví

Zdravé zuby a hezký úsměv

Všude kolem sebe slýcháváme, že se na sebe lidé málo usmívají.  Napadlo vás někdy, že za svým strnulým výrazem skrývají lidé zažloutlé zuby od kávy, nezdravé či bolavé zuby a že se vlastně stydí usmát? Asi se shodneme na tom, že čisté a zdravé zuby a přirozeně krásný úsměv jsou tedy více než vhodný základ

Read more

Na cestě zpátky do života Nemoci, Zdraví

Na cestě zpátky do života

Kdysi sama byla v kůži všech, kterým dnes pomáhá. Před lety se dokázala úspěšně dostat ze závislosti na alkoholu v kombinaci s návykovými léky a dalších bludných kruhů svého chování. Vybojovala si znovu nejen zdraví, ale i nový život. Žije ho už 18 let.

Co dělat, když vás rozbolí klouby Zdraví

Co dělat, když vás rozbolí klouby

Bolest kloubů bývá často spojována pouze se stářím. Avšak zcela mylně. Trpí jí stále více mladších lidí. Dokonce celých 12 % dospělé populace trpí artrózou. Tato nemoc postihuje celou řadu lidí ve věku dvaceti let. Důvodem bolesti kloubů může být špatná životospráva, ale také úraz či pooperační stav. Ať už bolest způsobuje zmíněná artróza, revma

Read more

Amálce (3) z Hrabenova diagnostikovali nemoc, kterou má jen několik dětí na světě Nemoci, Zdraví

Amálce (3) z Hrabenova diagnostikovali nemoc, kterou má jen několik dětí na světě

Již od narození se Amálka potýká s vzácným onemocněním kůže – ichtyózou, bohužel v její netěžší formě, nazývané Harlekýn. V České republice je jediná a i v celém světě je jen několik málo dětí, které se potýkají se stejným onemocněním.

Vážná nemoc s sebou přinesla i ztrátu zaměstnání Nemoci, Rodina, Zdraví

Vážná nemoc s sebou přinesla i ztrátu zaměstnání

Jmenuji se Renata a je mi 36 let. Mám prima manžela a dvě báječné děti, desetiletou Nikolku a osmiletého Mariana. Do roku 2014 jsme si žili takový úplně normální život. Nebo spíš normální koloběh – školka, škola, práce, domácnost… však to znáte. V prosinci roku 2014 se ale něco změnilo. Přišla nemoc. Bez pozvání.

Rakovina: 41 % rodičů se po ukončení léčby nevrátí ke svým původním příjmům Nemoci, Rodina, Zdraví

Rakovina: 41 % rodičů se po ukončení léčby nevrátí ke svým původním příjmům

V případě vážné diagnózy rodiče se celé rodině ze dne na den změní život. Prochází několikaměsíčním komplikovaným obdobím spojeným s vyčerpáním pacienta i jeho okolí. Následky nemoci se však objevují i po ukončení léčby. Nadace Dobrý anděl, která pomáhá mimo jiné také rodinám s dětmi, kde rodič onemocněl rakovinou, se podrobněji zaměřila při svém výzkumu i na

Read more

Rakytník je všude. Nejen o Vánocích Zdraví

Rakytník je všude. Nejen o Vánocích

Také jste zaznamenali tu rakytníkománii? Rakytník všude, kam se člověk podívá? Nedivíme se, také jsme zaregistrovali, že se o něm poslední dobou hodně mluví. A to ne tak úplně v souvislosti s Vánocemi, jak by se podle nadpisu mohlo zdát, jako spíše v souvislosti s jeho vlivem na naše zdraví.

Nechci vypadat těhotně, když už těhotná nejsem Hubnutí, Zdraví

Nechci vypadat těhotně, když už těhotná nejsem

Jen tento týden mě v tramvaji pustili sednou třikrát. Na dětském hřišti mi pro změnu gratulovala nějaká maminka k dalšímu těhotenství. Už jsem to vzdala, na uvolněná místa v MHD si sedám a přání k dalšímu dítěti přijímám.

Adventní pozastavení Zdraví

Adventní pozastavení

Vánoce jsou čas rozjímání a celý advent by měl dle tradic probíhat v poklidu a v radosti.