Bydlení

Výběr a instalace tepelného čerpadla – raději nespěchejte Bydlení, Nemovitosti, stavba

Výběr a instalace tepelného čerpadla – raději nespěchejte

Vyhlídka výrazně rostoucích cen energií, v extrémním případu dokonce i jejich nedostatku, plnící se diáře obchodníku s tepelnými čerpadly, zdražující stavební materiály a všeobecný nedostatek řemeslníků mohou vybízet k co nejrychlejšímu řešení otázky zajištění nového zdroje tepla a teplé vody. Postup kdy zákazník akceptuje první nabídku, jejíž hrubé obrysy splňují zadané požadavky, však může skončit velkým zklamáním.

HELIOTERM SOLID M – „Kladivo“ na vysoké účty za energie Bydlení, Nemovitosti, stavba

HELIOTERM SOLID M  – „Kladivo“ na vysoké účty za energie

HELIOTERM SOLID M pomůže vaší firmě se snížením účtů za energie na naprosté minimum. Výkon a spolehlivost tohoto průmyslového tepelného čerpadla původem z Rakouska potvrzují firmy napříč Evropou. Rostoucí tlak na efektivitu a využívání obnovitelných zdrojů energií pak dají skvělým vlastnostem HELIOTERM SOLID M vyniknout ještě více.

Ze západní Evropy se k nám valí další revoluce, tentokrát na poli energií pro domácnosti Bydlení

Ze západní Evropy se k nám valí další revoluce, tentokrát na poli energií pro domácnosti

Trh s tepelnými čerpadly v tuzemsku rychle maže náskok, který si během uplynulých desítek let vytvořily země ze západní Evropy, kde má tento zdroj tepla mnohem delší historii. Jak by změny ve využívání obnovitelných zdrojů energií mohly změnit trh u nás, mohou napovědět zkušenosti například z Německa, Holandska či Velké Británie.

Tepelné čerpadlo – na co by se měl ptát prodejce vás a vy naopak jeho? Bydlení, Nemovitosti, stavba

Tepelné čerpadlo – na co by se měl ptát prodejce vás a vy naopak jeho?

Tepelné čerpadlo vhodné do všech podmínek neexistuje. V případě, že koupi tepelného čerpadla konzultujete s poctivým a zkušeným prodejcem, připravte se na poměrně intenzivní dotazování na odhady dodávaného objemu tepla, představy o doplňkových funkcích čerpadla, dispozice nemovitosti apod.

Nebankovní hypotéka Bydlení

Nebankovní hypotéka

Bylo, nebylo, těmito slovy začínají všechny dětské příběhy. Někdy se používá, bylo, nebylo, jindy jej může nahradit slovo jednoho dne. Jednoho dne, když venku bylo krásně a ptáčci zpívali, se na svět usmálo štěstí a princ sehnal výhodnou půjčku, aby si s princeznou mohl opravit palác.

Podzimní úklid zahrady Bydlení, Zahrada

Podzimní úklid zahrady

Listí nám letos začíná pomalu zlátnou a opadávat. Začíná ten správný čas připravit naši zahradu na „zimní spánek“. Podzim je vlastně nejdůležitější období z celého roku pro zahradníka. Musí zároveň sklidit to, co mu ještě na zahradě zůstalo, zahradu zrýt, naplánovat si, kde bude co sázet příští rok avšak některé už musí zasázet ihned.

Halloweenský večírek pro děti Bydlení, Miminka a děti, Rodina

Halloweenský večírek pro děti

V posledních letech získává své příznivce původně americký svátek Halloween i u nás. Dříve sporadické večírky v maskách jsou dnes již každoroční záležitostí a dýně nesmí chybět v žádném supermarketu ani stánku se zeleninou. Co k nám ještě nedorazilo je tradiční americké koledování. Pro děti tak zůstává tento svátek ve znamení dlabání dýní a vystřihování netopýřích siluet do oken.

Read more

Co s balkonem v dětském pokoji Bydlení, Interiéry

Co s balkonem v dětském pokoji

Balkon je bezesporu velkou výhodou každého bytu. Ať už si na něj chodíte číst, pěstovat bylinky nebo jen věšet prádlo. Je to zkrátka užitečný prostor navíc. Jak ale s balkonem naložit, pokud se nachází u dětského pokoje?