Dekorační polštářky zútulní i minimalistický byt Bydlení, Interiéry

Zařizujete bydlení a pořád vám chybí nějaký zajímavý dekorační prvek? Každý interiér pozdvihnou drobné doplňky, jako jsou vázičky, vystavená keramika nebo obrazy, ale co přidat něco krásného a zároveň praktického? Polštářky na sedací soupravě dodají pohodlí při delším sezení, z postele zase vytvoří dokonalou odpočinkovou zónu
 

Na velikosti nezáleží, na výplni ano

Při výběru tvarů dekoračních polštářů se nemusíte držet žádných pravidel, klidně popusťte uzdu své fantazii . Na trhu najdete malé i velké čtvercové polštáře, ale také obdélníkové, které vhodně doplní váš set v ložnici. Spíš než tvar řešte výplň polštářků – nechcete přece, aby po půl roce zbyla z dekorace jen zplihlá a beztvará látková věc. Ideální je kuličkové duté vlákno, které se neslehává a lze snadno naklepat . Chybu neuděláte ani s polštáři s výplní z mykaného dutého vlákna. Oba dva typy můžete prát v pračce, takže s údržbou není třeba dělat si starosti. 
 

Květiny a proužky? Proč ne!

Design povlaků na polštářky budete asi chtít přizpůsobit ladění celého bytu. Nemusíte ale strávit hodiny porovnáváním a sestavováním ideálních kombinací. Dokonalé ladění barev a vzorů je už nějakou dobu pasé v dámské módě i ve výzdobě interiérů. Nebojte se vedle sebe použít polštář s romantickým květinovým vzorem a s puntíky .

Na druhou stranu, do minimalistického interiéru se spíš bude hodit jednoduchý polštář s geometrickým vzorem ve skandinávském stylu, než kousek potištěný vzorem levandulí. Luxusnější vzezření interiéru zase vykouzlíte s povlaky z bavlněného saténu , ať už jednobarevnými, nebo s decentním vzorem.

Pokud ale nemáte bydlení nijak výrazně stylově vyhraněné, můžete si pořídit několik sad dekoračních povlaků na polštáře a střídat je dle sezony nebo aktuální nálady . Jednou to může být zimní pohádka, jindy romantická rozkvetlá louka nebo módní vzor mandal. 

Pestrý výběr dekoračních povlaků na polštáře české výroby najdete v nabídce firmy Kvalitex. Inspirujte se akční nabídkou a pořiďte si pár kousků za opravdu symbolickou cenu.