V třetím semifinále do finále Miss České republiky postoupily tři brunetky Krása, Krása & móda

První dvě kola přinesla výhru šesti blondýnkám a už to vypadalo, že tento rok v soutěži budou mít blondýnky jasně navrch. To, že tato série bude přerušena, bylo jasné již při pohledu na soutěžící dívky třetího semifinálového kola. Z castingů se do něj probojovala pouze jedna blondýnka a mezi brunetkami se objevila dokonce i jedna černoška. Ta i přes svůj exotický vzhled se narodila v Praze, kde i trvale žije. 

Foto: Ondřej Čapka

Třetí semifinále bylo zahájeno ve čtvrtek v galerii ocelových figurín slavnostním přestřižením pásky, které symbolizovalo znovuobnovení provozu této výstavy. Stává se již tradicí, že na čtvrteční uzavřený VIP banket přichází podnikatelská smetánka. Miss ČR se podařilo prosadit mezi podnikatelskou elitou svůj nový koncept, kdy sérií společenských a kulturních akcí se zaměřuje na podporu podniků zasažených koronavirem. Před přestřižením pásky se u mikrofonu se vystřídali generální ředitelé významných českých podniků, kteří popřáli výstavě i dívkám úspěch a tím spolu s módní přehlídkou slavnostně otevřeli tuto výstavu. Moderátorka Iveta Maurerová, Miss ČR 2018, oznámila, že národní soutěž krásy se stala součástí iniciativy Nastartuj Česko, získala finanční podporu Ministerstva průmyslu a obchodu a propojila se s podnikatelskými svazy. Z VIP banketu byl vysílán přímý přenos, a to na facebooku rádií Frekvence 1 a Evropy 2, kde diváci dávají hlasy dívkám, aby jim pomohly k cestě do finále. 

Pátek dívky pak věnovaly charitě. V rámci charitativního projektu Počítače dětem předávaly spolu s MMA sportovci počítače do potřebných rodin a také se seznámily, jak partnerský Dětský fond Organizace spojených národů UNICEF účinně pomáhá v těch nejchudších zemích světa. Národní soutěž krásy s nejdelší tradicí se na charitu zaměřila v tomto roce až do té míry, že pro soutěžící dívky je vlastní video na charitativní téma povinnou součástí jejich cesty do semifinále.   Třetí semifinále pak vyvrcholilo sobotu v čestlickém akvaparku. Nejdříve se zde představila nová moderátorská dvojice soutěže, Martin Čermák známý moderátor z Televizních novin TV NOVA a Nikola Kokyová, úřadující vítězka Miss ČR 2019, která prošla stejně jako její předchůdkyně moderátorským kurzem. Tato dvojice vytvořila strhující atmosféru, kdy k přímým přenosům na facebooku přilákala více jak 100 tisíc diváků a dalších 125 tisíc fanoušků sledovalo doprovodné video na nové sociální síti Tik Tok. Z třetího semifinále nakonec postoupily Veronika Faitová z Plzně, Denisa Hrdinová z Loun a Natalia Al-Imamová z Prahy. Dívky obdržely hodnotné dárky od společnosti Mironet.cz, Le Diamant Rose, Aquila, Brazil Keratin, Vitco Herbal a Frekvence 1. Na konci července proběhne poslední semifinálové kolo a Česká republika bude znát kompletní dvanáctku finalistek. Tu čeká náročný dvouměsíční program kulturních, společenských a charitativních akcí, které zakončí říjnové velké finále.