Odvod spalin v novostavbě Bydlení, Nemovitosti, stavba

Stavíte nebo máte postavený nový dům? Potom budete brzy potřebovat řešit otázku vytápění. Můžete se rozhodnout pro snadnou cestu, tedy topení plynem nebo elektrickou energií, pro které nebudete muset udělat nic víc než otočit kolečkem termostatu, abyste měli doma teplo.

PR_Kominy-nerez150302
ilustrační foto: kominy-nerez.cz

Alternativou je druhá možnost, která je sice trochu pracnější, o to víc však ušetříte, mluvíme o vytápění tuhými palivy.

Způsob topení je třeba si rozmyslet co nejdříve, protože k němu potřebujete vybudovat také správný komínový systém. Pokud chcete něco univerzálního, zvolte si nerezový komín. Když se začnete zajímat o komínový systém, zjistíte, že na trhu je k dispozici celá řada řešení, záleží pouze na vás, jak budete topení realizovat právě vy. Vysoce kvalitní nerezové komíny vám nabídne prodejce nerezových komínů Komíny-nerez.cz. Zde je pro vás připraven široký sortiment různých druhů nerezových komínů.

Naleznete zde jednoplášťové nerezové komíny, které lze použít jako samostatné komíny nebo i jako komínové vložky. Dalším typem jsou izolované nerezové komíny, které tvoří dva nerezové pláště, mezi nimiž je vložena tepelná izolace. Speciálním typem jsou hybridní komíny, které jsou složeny z nerezového pláště a keramické vložky. Komíny z nerezu jsou skvělou volbou pro každého, kdo chce svůj dům vyplnit teplem z krbu nebo krbových kamen.

Spalováním tuhých paliv vznikají kyselé kondenzáty, které postupem času narušují strukturu komínu, avšak nerezové komíny jsou dostatečně rezistentní vůči působení chemických sloučenin, nereagují ani na vlhkost nebo extrémně vysoké teploty. Díky kvalitní nerezové oceli, ze které jsou komíny vyrobeny, jsou vysoce odolné, pevné a vyznačují se dlouhou životností. Nechte si od odborníků poradit optimální rozměr komínu, který zajistí dostatečný komínový tah pro efektivní odstraňování nežádoucích spalin. Neváhejte a rozhodněte se pro kvalitní nerezový komín.