Bojíte se o vaše děti za volantem? Pošlete je do školy smyku! Rodina

Je váš potomek čerstvým držitelem řidičského průkazu a vy trnete pokaždé, když usedne za volant? Nedejbože když je špatné počasí. Je to pochopitelné, jste rodiči, obav se nikdy stoprocentně nezbavíte.

466_skola_smyku_jjhlava_1

Něco pro svůj klid a bezpečnost vašeho potomka můžete ale udělat hned. Pošlete ho do školy smyku, kde se naučí, jak se zachovat v nečekaných situacích za volantem. Ulevíte svým obavám, pomůžete jeho bezpečnosti a navíc mu dopřejete zážitek, který ho bude bavit!

Co se skrývá pod pojmem škola smyku

Škola smyku je teoreticko-praktický kurz zaměřený na zvládání krizových situací za volantem. Konkrétně se účastníci učí např. zvládat nejrůznější druhy smyků, slalom a vyhýbací manévry, nenadálé brždění, jízdu na mokré a kluzké vozovce. Kurzy jsou většinou celodenní s tím, že jsou rozděleny na dvě části. V teoretickém úvodu instruktor zopakuje zásady bezpečné jízdy i první pomoci a přidá spoustu nových poznatků, které se v autoškole neučí a mladým řidičům se budou za volantem hodit.

škola smyku_13343000_s

Poslouží jako skvelý dárek

Poukaz na kurz školy smyku můžete vašim dětem věnovat jako dárek k nejrůznějších příležitostem – narozeninám, Vánocům, ukončení školy nebo rovnou k úspěšnému složení řidičských zkoušek. Je to vděčný dárek pro ně i pro vás. Jim darujete nevšední zážitek, který si určitě užijí a vás bude hřát u srdce, že jste udělali něco navíc pro jejich bezpečnost. Dárkový poukaz navíc pěkně vypadá a dostanete ho rovnou zabalený v ozdobné krabičce, takže vám odpadne starost s balením dárku.

Kde všude se pořádá škola smyku

Dobré kurzy školy bezpečné jízdy se pořádají ve všech koutech ČR. Pro Pražáky jsou nejdostupnější kurzy u Příbrami a v Jihlavě, na Moravě se kvalitní kurzy pořádají přímo v Ostravě. Mezi nejlepší areály pro školy smyku se řadí polygon v Mostě, kvalitní jsou také ty ve Vysokém Mýtě a Sosnové. Většinou jsou kurzy koncipované jako celodenní školení – zčásti teoretické a zčásti praktické. Existují i kratší než celodenní kurzy – např. v Jihlavě nabízí školu smyku, která zabere cca 4 hodiny.

Ještě váháte, jestli na kurz vašeho potomka přihlásit? Vyzkoušejte si to nejdřív sami na vlastní kůži a zjistíte, že rozhodně neděláte chybu.