Jak ušetřit s tepelným čerpadlem ještě více Bydlení

Uvažujete o tepelném čerpadle, ať už do novostavby, či do staršího domu? Které však vybrat, abyste opravdu ušetřili?


Foto: cerpadla-ivt.cz

Předně je důležité, aby Vám tepelné čerpadlo nainstalovali odborníci, kteří s ním mají dostatek zkušeností a zajišťují komplexní řešení. „Tepelnému čerpadlu můžete důvěřovat. Opravdu není nutné přidávat plynovou přípojku nebo se jistit kotlem na dřevo,“ uvádí Roman Šobr z technické podpory zavedené společnosti Tepelná čerpadla IVT. „Také nekombinujte tepelné čerpadlo se solárními kolektory, je prokázáno, že se to nevyplatí,“ dodává expert, který nedoporučuje ani propojení krbu s teplovodní vložkou a tepelného čerpadla.

Naopak je zastáncem podlahového vytápění v celém domě, které přináší příjemné teplo a zejména snížení spotřeby elektřiny tepelného čerpadla. Jeho slova potvrzuje jeden z uživatelů tepelného čerpadla propojeného s podlahovým topením: „Je to pohodlné, čisté a po zaplacení faktury za první topné období mohu potvrdit, že také úsporné. Máme doma více času na to, co nás baví.“

Víte, které tepelné čerpadlo si Češi pořizují nejčastěji?

Díky mimořádným parametrům a příznivé ceně bylo v ČR statisticky vyhodnoceno jako nejprodávanější za rok 2016 tepelné čerpadlo IVT Air X. Švédská značka IVT, která se zaměřuje výhradně na vývoj a výrobu tepelných čerpadel, u nás nainstalovala už více než 12 000 těchto alternativních zdrojů obnovitelné energie.

Konkrétně o tepelné čerpadlo IVT Air X je stále větší zájem. Toto revoluční zařízení vykazuje nejvyšší topný faktor a již dnes splňuje podmínky třídy A+++, která bude zavedena až v roce 2019. To znamená, že vysoce vede nad jinými tepelnými čerpadly – v úspoře peněz, tichém provozu, odolnosti i spolehlivosti. Má až o 28 % nižší spotřebu elektřiny než některá konkurenční tepelná čerpadla. Navíc Vám doma zabere jen 0,4 metru čtverečního a můžete ho řídit na dálku chytrým telefonem.

Tepelné čerpadlo IVT Air X po rozšíření řídí až 4 topné okruhy, ohřev bazénu a solární systém (akumuluje teplo v domě). Nemusíte šetřit ani teplou vodou, protože díky němu získáte 284 l vody o teplotě 40 °C. Zásobník čerpadla je z nejodolnějšího nerezu a na celé čerpadlo platí záruka 5 + 10 let, přičemž po celou dobu jeho životnosti se obejdete bez revizí chladiva.