Pro ženy: Bylo by nám bez mužů líp? Rodina, Sex a vztahy

My, ženy, občas tvrdíme, že muže vlastně vůbec nepotřebujeme a že by nám bez nich bylo líp. Vlastně to říkáme tak často, že už se z toho stala otřepaná fráze. Opakujeme to doslova na každém kroku a už ani nepřemýšlíme nad významem těch slov. Ale co když tahle bezmyšlenkovitá fráze, která se stala základním mottem každé moderní ženy, vůbec není pravdivá?

žena
ilustrační foto: pixabay.com – RyanMcGuire

Říká se, že ženy jsou z Venuše a muži z Marsu. Na planetě zemi neexistují dva druhy, které by se jeden od druhého lišily tak, jak se od sebe liší muž a žena. A přesto spolu tito zcela odlišní tvorové musí koexistovat a jejich přežití je podmíněno vzájemnou spoluprací. Stala se v evoluci chyba a nebo jde o promyšlenou strategii matky přírody?

Odpověď na tuto otázku můžeme zjistit jen tak, že se na chvíli přeneseme do světa, kde se muži chovají stejně jako ženy. Že to musí být skvělý svět? Ano, možná by muži konečně pochopili, že špinavé ponožky nepatří na podlahu v obýváku, ale opravdu by naše soužití s nimi bylo lepší?

Představte si, že by váš muž trávil v koupelně tolik času co vy, půjčoval si váš fén, patlal se vaším denním krémem a co je nejhorší, zacláněl před vaším zrcadlem. Poličku v ložnici by možná přitloukl hned a dokonce by si i přečetl manuál, ale určitě by si přitom zlomil nehet a všichni jistě víme, že takovou tragédie jeden hned tak nerozdýchá. A nechtějte vidět účty za kadeřníka, manikúru, pedikúru…

Už se vám svět, kde by se muži změnili na ženy, nezdá tak idylický? A víte proč? My ženy jsme totiž sobecké a majetnické mrchy a jediná bytost, která je schopná snést naše nálady a hysterické záchvaty vzteku a zoufalství, je muž vybavený trpělivostí, rozvahou, lhostejností – no prostě vším tím, co nám tak zoufale chybí a co nutně potřebujeme k přežití. Pořád si myslíte, že jsou nám chlapi k ničemu?