Vytvořit v interiéru přístup na půdu nemusí být složité Bydlení, Interiéry

Máte ve svém rodinném domě velké půdní prostory, které chcete využívat více, než doposud? Půdy rodinných domů mohou sloužit nejen jako odkládací plocha pro sezónní oblečení a nepotřebné hračky, ale i jako dílna, posilovna nebo herna. Ze všeho nejdříve se ale musíte zaměřit na to, aby se na půdu dalo pohodlně vcházet. Velké množství starších domů má na půdu přístup jen zvenčí, což není pohodlné. Je tedy vhodné zajistit na půdu i pohodlný přístup z interiéru.

desky
ilustrační foto: modos.sk

Nepotřebujete žádná mohutná schodiště

Velká schodiště, ať už z nerezu nebo ze dřeva sice působí elegantně, mohutně a pevně, ale mají také spoustu nevýhod. Především stále zabírají funkční prostor v interiéru, který není malý. Ideální volbou v současnosti jsou schody vhodné do podkroví – půdní schody. Jedná se o malý skládací mechanismus schodů, který je v době nevyužití ukrytý na půdě. V místnosti tedy nezabírá žádné místo. Při jejich realizaci není třeba bourat půlku stropu, ale jen relativně malý otvor. Velikost otvoru záleží na vašich požadavcích na velikost schodů.

Jak bude vypadat díra ve stropu?

Možná si říkáte, jak bude vypadat celá vaše místnost, když u stropu vybouráte díru a vsadíte do ní schody. Řešení tohoto problému může být až překvapivě snadné. Můžete využít třeba stropní desky, kterými pokryjete všechny části stropu v místnosti. Ze spodní, tedy pohledové strany mají půdní schody rovnou a čistou plochu, takže stropní desky mohou být klidně instalovány i zde.

Kolik bude vše stát?

A na konec také stránka, které je také velmi důležitá, tedy stránka finanční. Půdní schody do podkroví mohou být pořízeny již za cenu okolo 3 750Kč. Cena stropních desek může být už okolo 115Kč/m2. Rozhodně se ale vyplatí rovno vše spojit i s úpravami na půdě. Zde jsou nejčastějšími investicemi podlahy, stěny a vybavení podle toho, k jakému účelu chcete místnost dále využívat. Cena tak může stoupat až na několik desítek tisíc korun. Jestli nemáte dostatek peněz naspořených, možná byste se měli začít ohlížet po tom, kde vám nabídnou opravdu výhodné půjčky.