Jak na internetové inzerci poznat kvalitní auto Auto-moto, Hobby & Volný čas

V dnešní době je internetová inzerce takřka samozřejmostí. Veliké množství lidí nakupuje automobily právě přes internet za lukrativní peníze. Tyto automobily nejčastěji pochází z inzercí, kde se prodávají již ojetá cena.

notebook
ilustrační foto: pixabay.com – wilofcom

Právě proto má pak auto nízkou cenu. Při výběru pak ale musíme být naprosto pečliví , abychom nevybrali takové auto, které nám moc dlouho jezdit nebude. V tomhle článku si prozradíme pár cenných tipů, kterých bychom se měli držet.

Fotografie auta nejsou prioritou

Hodně lidí bohužel posuzuje stav auta podle obrázku. Obrázky někdy mohou hodně pomoci, často z nich ale nic nepoznáme. Pamatujme na to, že autoři inzercí chtějí daná auta prodat, a proto vyberou ty nejlepší fotografie. Proto je důležité hodně číst a zajímat se o samotný stav auta.

Informace: Pokud automobil naopak prodáváte, zajímejte se, zda došlo k přepsání na nového majitele, vyhnete se naskakujícím se pokutám za neuhrazené povinné ručení nového majitele.

Chtějte další informace

U většiny inzercí bohužel chybí veliké množství informací. Stačí ale oslovit autora inzerce a promluvit si s ním o stavu vozidla. Vždy chtějte vědět, kolik má auto najeto, jaké potíže se u auta vyskytují (téměř vždy nějaké jsou) a proč inzerent auto prodává. Většina inzerentu Vás odbude větou pořizuji si jiné auto. Tohle Vám ale nesmí stačit. Ptejte se, v čem mu tedy to staré auto nevyhovuje. Také se zeptejte na poruchy, které byly opraveny. Často se totiž mohou vrátit. Podle získaných informací můžete posoudit, zda je auto v dobrém či špatném stavu a zda se do něj vyplatí investovat.

Důvěřuj, ale prověřuj

I přesto, že si auto vybíráme na internetu, nejdůkladnější bych měli být při osobním zkoušení auta. Buďte pozorní a auto si pořádně vyzkoušejte. Domluvte si delší jízdu (dobré je nabídnout úhradu benzínu v případě odmítnutí koupě). Pouze po delší projížďce můžete poznat, zda Vám auto vyhovuje a má cenu si ho koupit. Inzerent se Vám ve většině požadavcích bude snažit vyhovět. Rozhodně se ale nesmíte bát ptát se a zkoušet.