Kam s dětmi na Vysočině Cestování, Hobby & Volný čas

Vysočina je velmi vyhledávaným cílem turistů. Mírné kopečky, spousta lesů, rybníky, malebné vesničky, to vše je jako stvořené pro letní dovolenou.


Ilustrační foto: Sikland.cz – Strašidelný zámek Draxmoor

Pokud máte děti, pravděpodobně s nimi zamíříte do některého z kempů nebo vyhlášených penzionů se spoustou atrakcí. To ale znamená, že se tam potkáte s desítkami dalších, stejně naladěných rodičů. Jak se tomu vyhnout?

Pojďme si představit jednu z méně navštěvovaných oblastí tohoto krásného kraje, okolí Poličky. Vynechejme město samotné a přesuňme se do nedaleké vesnice s názvem Borová. Dostanete se do ní z Poličky vlakem, nebo autem, které můžete zaparkovat právě u vlakové stanice. Minete kemp a po asfaltové silničce dorazíte k lesnímu koupališti. Voda je na jedné straně nízká a dno je vybetonovnané, takže se nemusíte bát pustit do vody i vaše nejmenší ratolesti. Až vás přestanou bavit vodní radovánky, můžete se přesunout k nízkým lanovým překážkám, které jsou u koupaliště nově nainstalované. Zkuste se s dětmi projít po rozhoupané kládě, přelézt přes pavučinu nebo se projet na krátké lanovce.

Další zastávku můžete udělat v nedaleké vesničce Pustá Rybná. Místní hostinec Hlučál je ideální místo na oběd a překvapí vás nejen nízkými cenami, ale i příjemným posezením venku právě pro rodiče s dětmi. Poblíž masivním stolů se děti mohou vydovádět na houpačkách, prolézačkách nebo na skluzavce. Odpoledne si pak můžete udělat výlet do blízkých lesů, které jsou v létě plné borůvek.

Pokud chcete trochu více civilizace, za zmínku stojí také nedaleké Milovy s velkým rybníkem, půjčovnou loděk, kempem s hřišti na volejbal. Ubytovat se můžete v místním penzionu Orea-Devět skal, nebo si jen zajít na večeři do restaurace s poetickým názvem Poslední míle. I zde najdou děti širokou nabídku houpaček a prolézaček, k dispozici je i velké pískoviště. Určitě nezapomeňte navštívit  známé skalní útvary Čtyři palice, jejichž okolí je ideální i pro cykloturistiku. A jako na jiných místech Vysočiny, i zde najdete velké porosty borůvek a ostružin a je-li zrovna vhodné počasí, i hub.

Pokud vás tedy letní dovolená zavede právě do okolí Poličky, rozhodně stojí za to nezůstat jen u návštěvy místního pivovaru, ale prozkoumat i široké okolí tohoto historického města. Spokojení budete vy i vaše děti.