Zdraví

Vážná nemoc s sebou přinesla i ztrátu zaměstnání Nemoci, Rodina, Zdraví

Vážná nemoc s sebou přinesla i ztrátu zaměstnání

Jmenuji se Renata a je mi 36 let. Mám prima manžela a dvě báječné děti, desetiletou Nikolku a osmiletého Mariana. Do roku 2014 jsme si žili takový úplně normální život. Nebo spíš normální koloběh – školka, škola, práce, domácnost… však to znáte. V prosinci roku 2014 se ale něco změnilo. Přišla nemoc. Bez pozvání.

Rakovina: 41 % rodičů se po ukončení léčby nevrátí ke svým původním příjmům Nemoci, Rodina, Zdraví

Rakovina: 41 % rodičů se po ukončení léčby nevrátí ke svým původním příjmům

V případě vážné diagnózy rodiče se celé rodině ze dne na den změní život. Prochází několikaměsíčním komplikovaným obdobím spojeným s vyčerpáním pacienta i jeho okolí. Následky nemoci se však objevují i po ukončení léčby. Nadace Dobrý anděl, která pomáhá mimo jiné také rodinám s dětmi, kde rodič onemocněl rakovinou, se podrobněji zaměřila při svém výzkumu i na

Read more

Rakytník je všude. Nejen o Vánocích Zdraví

Rakytník je všude. Nejen o Vánocích

Také jste zaznamenali tu rakytníkománii? Rakytník všude, kam se člověk podívá? Nedivíme se, také jsme zaregistrovali, že se o něm poslední dobou hodně mluví. A to ne tak úplně v souvislosti s Vánocemi, jak by se podle nadpisu mohlo zdát, jako spíše v souvislosti s jeho vlivem na naše zdraví.

Nechci vypadat těhotně, když už těhotná nejsem Hubnutí, Zdraví

Nechci vypadat těhotně, když už těhotná nejsem

Jen tento týden mě v tramvaji pustili sednou třikrát. Na dětském hřišti mi pro změnu gratulovala nějaká maminka k dalšímu těhotenství. Už jsem to vzdala, na uvolněná místa v MHD si sedám a přání k dalšímu dítěti přijímám.

Adventní pozastavení Zdraví

Adventní pozastavení

Vánoce jsou čas rozjímání a celý advent by měl dle tradic probíhat v poklidu a v radosti.

Jak přestat kouřit a nepřibrat Zdraví, Životní styl

Jak přestat kouřit a nepřibrat

Nelíbí se vám, že vám nevoní dech, smrdí vám oblečení a že to stojí moc peněz? Tak přestaňte kouřit. Že se bojíte, že přiberete na váze? Nesmysl, pokud budete dodržovat pár zásad, můžete si svou váhu udržet a ještě se zbavit závislosti na nikotinu.

Rakovina prsu – v čem spočívá léčba Zdraví

Rakovina prsu – v čem spočívá léčba

Rakovina prsu patří k nejčastějším nádorovým onemocněním, které postihuje ženy. Jedná se o velice závažné onemocnění, které však mnoho Češek podceňuje. Přitom při jeho včasném odhalení se zvyšuje úspěšnost celé léčby a v případě zanedbání tento karcinom může vést až ke smrti.

Mýty o hubnutí Hubnutí, Zdraví

Mýty o hubnutí

Honba za štíhlou linií je dnes alfou a omegou mnohých z nás. Jenže ono je stále mnoho mýtů a polopravd o hubnutí. Některé z nich si uvedeme na pravou míru.

Neslavný „návrat krále“: černý kašel opět na vzestupu Nemoci, Zdraví

Neslavný „návrat krále“: černý kašel opět na vzestupu

Černý kašel, latinsky Pertussis, je bakteriální onemocnění, které způsobuje Bordetella pertussis. Jedná se o čistě lidský patogen, tedy nenapadá jiné organismy. Onemocnění trvá několik týdnů, proto se v některých zemích setkáváme také s názvem „kašel sta dní“. Do doby, než bylo zavedeno očkování, byl černý kašel považován za jedno z nejzávažnějších onemocnění u kojenců a

Read more

Připravte svůj organizmus na zimu Nemoci, Zdraví

Připravte svůj organizmus na zimu

V zimě je téměř každý druhý člověk nemocný. Přitom stačí svůj organizmus před zimou vhodně připravit, díky čemuž se po celou zimu vyhneme nepříjemným nemocem. V tomhle článku si povíme, jak na to.